Porady ubezpieczeniowe
Wszystko, co warto wiedzieć o rynku ubezpieczeń. Najnowsze doniesienia, zmiany w prawie oraz praktyczne porady dla każdego.
Kategorie
Wszystkie
Komunikacyjne
Nieruchomości
Rolne
NNW
Życie
Podróże
Firma
Szkolne
OC
Assistance
AC
Motocykl
Rower
Podróże
Bezpieczne kraje w Azji - gdzie się udać na podróż życia? Bezpieczne kraje w Azji - gdzie się udać na podróż życia?
23 maja 2024 08:29
Postanowiliśmy sprawdzić, które azjatyckie kraje można polecić jako bezpieczne miejsca podróży. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo dla podróżujących zapewniają dedykowane ubezpieczenia turystyczne.
Czytaj więcej
NNW
Życie
Szkolne
Choroby odkleszczowe: czy ubezpieczenie pomoże? Choroby odkleszczowe: czy ubezpieczenie pomoże?
20 maja 2024 09:52
Co trzeci kleszcz przenosi jakiś patogen wywołujący tak zwane choroby odkleszczowe. Z roku na rok jest widoczny trend wzrostowy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak choroby odkleszczowe (w tym boreliozę) traktują ubezpieczyciele.
Czytaj więcej
NNW
Podróże
OC
Ubezpieczenie turystyczne: jaka polisa za granicą, a jakie ubezpieczenie w Polsce? Ubezpieczenie turystyczne: jaka polisa za granicą, a jakie ubezpieczenie w Polsce?
15 maja 2024 08:04
Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie w Polsce może zapewnić bezpieczny wypoczynek. Poruszamy również temat polis na wyjazd zagraniczny (np. do Chorwacji lub Turcji).
Czytaj więcej
Komunikacyjne
OC
NNW
AC
Assistance
Motocykl
Ubezpieczenie motocykla - co trzeba wiedzieć? Ubezpieczenie motocykla - co trzeba wiedzieć?
10 maja 2024 07:35
Motocykle miały w Polsce swój okres świetności (lata 50. - 70. minionego wieku), a potem ich znaczenie mocno zmalało. Jednakże motocyklowa moda zaczęła pojawiać się wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
OC
Wymiana tablic rejestracyjnych: czy to koniec starych „blach”? Wymiana tablic rejestracyjnych: czy to koniec starych „blach”?
6 maja 2024 10:02
Samochody ze starymi tablicami rejestracyjnymi wciąż można zobaczyć na ulicach. Wyjaśniamy czy wymiana tablic rejestracyjnych zmieni sytuację.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Czy karta pojazdu jest potrzebna do rejestracji samochodu? Czy karta pojazdu jest potrzebna do rejestracji samochodu?
29 kwietnia 2024 11:21
Wielu kierowców ma problemy z nadążaniem za dość często zmieniającymi się przepisami. Chodzi również o przepisy dotyczące formalności, a zwłaszcza tych, które nie są załatwiane regularnie. Trudno się więc dziwić, że czasem padają pytania o to, czy karta pojazdu jest potrzebna do rejestracji samochodu.
Czytaj więcej
Komunikacyjne
Apteczka samochodowa - czy jest obowiązkowa? Apteczka samochodowa - czy jest obowiązkowa?
22 kwietnia 2024 10:24
Apteczka samochodowa z pewnością może być bardzo użyteczna i właśnie dlatego warto ją posiadać w swoim samochodzie. Osobną kwestią pozostaje jednak to, czy przepisy ruchu drogowego faktycznie wymagają od kierowców posiadania takiego akcesorium.
Czytaj więcej