Ubezpieczenie dla Twoich nieruchomości

W Unilink znajdziesz szeroką ofertę ubezpieczeń majątkowych w tym nieruchomości oraz ruchomości. Współpracujemy z ponad 40 Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, dlatego z Agenem Unilink znalezienie najlepszej oferty będzie dużo szybsze i prostsze. Skorzystaj z pomocy naszego Agenta i zabezpiecz swój dom lub mieszkanie.

Ubezpieczenie domu

Unilink to największy wybór ubezpieczeń dla nieruchomości.

Ubezpieczenie mieszkania

Oferujemy polisy wszystkich największych ubezpieczycieli w tym PZU, WARTA, Generali, Proama, czy Aviva.

Ubezpieczenie domu letniskowego

Potrzebujesz zabezpieczyć swój dom letniskowy od niespodziewanych sytuacji, w tym również od szkód powstałych w okresie, w którym go nie zamieszkujesz? Wykup ochronę dla domu letniskowego.

Ubezpieczenie domu w budowie

Ubezpieczenie domu w budowie jest polisą dobrowolną, ale tylko w przypadku, gdy jego budowę finansujemy z własnych środków. Jeśli korzystamy z pomocy finansowej banku, posiadanie ubezpieczenia domu w budowie jest koniecznością.


Ubezpieczenie nieruchomości

Każdy z nas chce cieszyć się spokojem i komfortem, jaki daje mu posiadanie własnego domu lub mieszkania. Aby jednak mieć pewność, że niezależnie od sytuacji losowych lub niechcianej działalności osób trzecich zapewniany sobie oraz swoim bliskim pełnię bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie nieruchomości. W Unilink posiadamy największy wybór ubezpieczeń majątkowych. Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze.

Ubezpieczenie nieruchomości – podstawowe informacje

Ubezpieczenie nieruchomości to rodzaj polisy, która gwarantuje ochronę domu, mieszkania, jak i garażu, domu w budowie czy domku letniskowego. Polisą mogą również zostać objęte budynki gospodarcze. Ubezpieczenie nieruchomości to polisa dobrowolna, jednak istnieją dwa wyjątki, w których jej posiadanie jest wymagane:

 • może zostać zażądane przez bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego,
 • w przypadku gospodarstw rolnych, których powierzchnia przekracza 1 hektar.

Zakres ubezpieczeń nieruchomości

Zakres ubezpieczeń nieruchomości może różnić się w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Stąd dobrym wyborem jest porównanie interesujących nas ofert, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Może bowiem okazać się, że w tej samej lub podobnej cenie otrzymamy o wiele korzystniejszą propozycję.

Ubezpieczenie nieruchomości zwykle chroni przed zdarzeniami losowymi (pożar, zalanie, huragan, upadek samolotu, uderzenie samochodu), jak i działalnością osób trzecich (kradzież, zalanie przez sąsiada). Taką podstawową ochroną zwykle objęte są mury (ściany, dach, fundamenty) oraz elementy stałe (czyli trwale przytwierdzone). Ochronę podstawową można jednak rozszerzyć o:

 • pomieszczenia gospodarcze (w tym piwnicę i garaż);
 • ruchomości, łącznie ze zwierzętami domowymi;
 • powódź;
 • przepięcie;
 • wandalizm i dewastację;
 • stłuczenie elementów szklanych;
 • OC w życiu prywatnym;
 • ubezpieczenie NNW;
 • pomoc prawną;
 • domowe Assistance.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z doborem ubezpieczenia nieruchomości zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi agentami, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania.